Jõulumäe & Pärnu rand. SW 10-15m/s

Eile veel, maailm muretu ja tuuletu näis, kuid täna kõik kohad tuult täis. Tõsi uskumatult, et eile sai rõõmsalt jõulumäe suusaradu tallata ja keda seal polnud, karuott ja reinuvader rebane ning teised karvased ja sulelised.
Täna-seks lubatud tuul pärnu rannas, ilm kohutavalt soe, esimesega hooga suisa ehmatasin, kui vette tormasin. Ettekujutus oli seoses kalendritalve saabumisega, et peab külm olema – ei olnud, isegi kätel mitte, kuigi ma neid hoolega leotasin. Tuul oli selline magus onshore, et triipu sai tõmmata muulist raekülani. Merel levi polnud, vaid mais üksik purjus kalamehe sisseunustatud mõrd.
Kama valik lihtne, viimased aastad hakkama saanud kahe purjega, tuulega 6,3 ja tuuleta 8,3, täna kuuskolm ja sõber laud väike pistrik. Tore oli olla, mis pisut segas, et kohati ei suutnud mere ega taeva vahet teha, kõik oli hallimast hall. Märkamatult möödusid tunnid, merel oli teisigi, kes saabunud talvest mõnu tundsid, Lemps ja sõbrad lohed, minust nad sinna merele jäid, kui nad ära pole surnud, siis surfavad tänapäevani.
Lisa: Mood murrab ka suusaradadele, nii märkasin ma üks päev suusarajal paari suusatajat, kes samamoodi, kui lohetajad ja üksikud purilaudurid olid trussikud kombe peale vedanud, naljakas oli, aga eks harjub ära:)
Nüüd muru niitma, et sõimes oleks värske hein – jõulud ju.
jeesuse sünd

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga