Tart Maraton Jõulumäel 63km.

Nii ta oli, täna peeti Tartu Maraton Jõulumäel ja seda kolme kilomeetrisel ringil st. kokku 21 ringi. Kuna mina spordiinimene pole, võiks öelda suisa vihkan sporti kuna see toob inimeses esile kõik negatiivse, soovi teistest parem olla jne., aga pealt mul meeldib vaadata:)
Start kell üheksa jõulumäe suusastaadionilt, osavõtjate arv oli piiratud 50, kuid kahjuks või õnneks ei tulnud võistlejaid niipalju vist oli 36. Tegelikult on klassikatehnika suusatamises sama, mis racelaud surfamises st. peaks keelustatud olema. Ilm oli täna ka vastav, selline hästi vesine, öösel vist oli sadanud mingit aknakitti, aga võistlustel on olud kõigile ühesugused, selgituseks võitjale head, kaotajale halvad:)
Suusasurfareid esindas Tarvi Kalnin, kes püsis esikoha konkurentsi kakskolmandiku, kuid õnneks noorus võitis, et oleks kole küll, kui mingi taat tuleb ja paneb noortele trennipoistele ära nagu surfis on. Esikoht selge tõttasin koju olümpia suusatamist vaatama, ka see oli põnev, kui tavaliselt on tänapäeva spordis nii, et võidab rikkaim, siis seekord jäid kõige rikkamad medalist ilma.
Telesport läbi, siis sai ise suusatama mindud nagu nädalalõppudel ikka Mattiga. Staadionile jõudes lõpetas just 20-s võistleja, kuus oli veel lõpetamata, ülejäänud oli katkestanud. Suusatades sai veel viimaseid võistlejaid ergutatud, minu meelest olid nemad kõige tublimad – lihtne on ju 63km. kähku läbi sõita, kuid neil kulus selleks poole kauem aega, kui võitjal, ilmselt ka jõudu, vaat see on juba vastupidamine. Rada oli küll pehme, kuid tänu hooldusele lumivalge ja ega viriseda pole midagi, kuigi kohati oli tunne, et ei saa glissi.