Vannivesi.

Kirdetuul meil lemmiktuul, sellega käime me Manija ja Munalaiu vahel surfamas. Täna võtsime Dahabi Toomase ka punti, õigemini küll, mina olin tema bussi peal, Lemps omal jõul. Ilm suvine või selline, mida meie siin suveks nimetame, sest lund ju pole. Kaldal näitas +13 õhusooja, tõsine ehmatus tabas meid vees – arva ära, elu sees ei arva, vesi +15kraadi, soojem, kui õhk! Ilmselt tänu soodsale tuulesuunale, mis mujalt pealmise soojavee sinna riisus, igatahes superlahe.
Tuul oli samuti olemas, mitte küll torm, 6-7 metra keskmist, puhangud kindlasti üle kümne, see tähendab kaheksaruuduse tuul. Lemps ja Tomm olid pisut eelises kuna neil suuremad lauad, pluss 120 ja purjedki pisut suuremad ja mehed pisemad, see oli nüüd enda õigustuseks, miks nii vilets olin.
Ma ei tea, kas olen kirjutanud sellest surfikohast, Munalaid nagu nimigi ütleb on pikk maast väljaulatuv laid, mis on mandriga ühendatud, Manija on pikliku kujuga pisike saareke, vahe neil 700-800meetrit. Kirdetuul puhub täpselt mõlema vahelt ja tekitab hea tuulekoridori ning päiksepaistelise ilmaga väikse võimendusegi. Triibu panemiseks koht ei sobi, aga slalli jaoks väga viis. Kalda alla panime lipuga toki ja manija pool oli märgiks võrgulipp, vahemaa kuskil 500-600 meetrit, mis on täpselt slallis nõutav märgivahe. Nii me seal tallasime, meie Lempsiga pidasime vahepeal ikka hingamispausi, aga Tommm lasi kolm tundi jutti ja ütles see pole midagi, dahabis heal päeval pani viis pool tundi:) Mingi hetkk arvasime Lempsiga, et aitab, Tommm lasi igajuhuks veel pool tunnikest. Kaldal, kui asjad juba pakitud oli, siis alles hakkas õige tuul puhuma, lõtva oleks väiksemate purjedega saanud, aga see kuulub sarja oleks poleks.
Päevaga jäime ülirahule, korda paar nädalas, meievanustele ajab asja ära, mis ei tähenda, et rohkem ei võiks.
Lord Ben 010
Benilgi oli hea päev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga