GT 31

häädemeeste1
Hea, kui ei puhu – veel parem, kui puhub. Vahepeal oli päris ikaldus ja sai päris mahakäia, juba hakkas tunduma, et elus on peale surfi muudki.
Nüüd on pea nädala puhunud ja ei pea pead vaevama, kas on.
Näiteks eilne päev möödus häädemeestel, olin kell kaheksa juba merel ja lasin viis tundi, poleks nagu olnudki. Esimesed lohed tulid kella 12-st, needki olid lätlased, varsti oli taevas lohesid täis ja päike ei mahtunud neist enam läbi, arvasin, et aitab täna-seks. Tegelikult läksin sinna speedi pärast, kuid tuult nappis näitaja järgi 10-15m/s, kamad mul 80l. laud ja 6,3 puri, vedas ilusti, kuid kiirust ei tulnud st. arvestatavat. Lihtsalt oli hea päikseline ja tuuline surfipäev.
Täna speedile nagu rõhku ei pannud, läksime kullikasse niisama triibutama, kamad samad, tuul ka. Purilaudureid oli päris palju, vast kümmekond. Sõitsin algul teistega koos, kuid tuul tundus päris hea. Jällegi mõtlesin, miks mitte, võtsin kaldalt speediuime kaasa ja kimasin mairanda. Kõik oli ok, täpselt sama nagu eile häädemeestel, niisama sõiduks tuult on, aga kiiruse jaoks vähe. Tegelikult katab hein tuule ära ja selle varjus pole lihtsalt tuult, tuul peaks kordades tugevam olema või siis veetase kõrgem. Kahe päeva peale tuli paarsada kilomeetrit läbisõitu, maks kiiruseks vaid hädine 63km/h.
No-jah – jäingi kauaks sinna mairanda, tagasi teel vajus tuul ära, maabusin olliranda, kus paar lätlast lohetas. Üks oli kohe sõber ja viskas mu kullikasse ära – elagu rahvaste sõprus:) Lätlased ongi meil rannad üle ujutanud, eile oli häädemeestel neid üle paarikümne. Hea on see, et kohalikud lohetajad pole veel speedi maiku suhu saanud, lohedele oleks need meie laguunid kümme pluss, rekordid aina tuleksid, seni vaatame saarlaste tulemusi:) Lohel on kordades lihtsam head speeditulemust saada, neid ei sega see kõrkja ja heinamüür laguuni ees, ka saavad nad madalamas vees kimada.
Hüva Nõu!!!
Kui teil keps on vett saanud ja ei võta pilti ette, siis kõikse parem on teda mikrolaineahjus kuivatada, samas sobib ka röster, teiselpoole pange leivaviil.
häädemeeste

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga