sarjast müstilised lood

Huvitav läbielamine, mida tahan Teiega jagada, nimelt käisime eile so reedel, 24 detsembril Intsuga Haapsalus, speediproovi tegemas. Puhus loodetuul, alustasime tagalahelt ning krüssasime Hobulaiu poole. Vahetult enne Pullapäe tippu, hakkasin alguses ühes jalas ja veidi aja pärast teises jalas tundma “sipelgaid”, mis kuidagi ära ei tahtnud lõppeda, pigem muutus ebamugav surin tugevamaks ja kohati lausa väljakannatamatuks. Märkasin, et Ints oli lohe alla, vastu jääd lasknud ning kutsus mind viipega enda juurde. Talle lähemale jõudes sain lõpuks aru, mis toimub,
olime mõlemad kummalise suraka all. Ilmselt lume-rahe pilved ja tihe sadu, olid need mis kokku õhu elektriliseks muutsid?! Elektrišokk võis kesta u 8-10 min järjest. Täheldasime, et kui poomist lahti lasta, siis surakas kadus. Hiljem kui pilv oli üle läinud, kadus ka ebamugav surin, mis aga järgmise lumepilvega jälle tagasi tuli

Tere talv.

jääkarud
Tere talv võiks öelda, novembris oleme tavaliselt surfanud, selle aasta november algas suusatamisega. Nii ongi nädala jagu juba suuska saanud, ikka Jõulumäel ja looduslikul lumel, eelmised talved on puhtalt kunstlumel läbi aetud.
Jõulumäel nagu ikka mehed tasemel ja rajad hooldatud vastavalt ilmale ja võimalustele. Suusatamine on ilma trennitagi nauditav tegevus, nojah ja ega tühja koha pealt ei surfa ka. Eks iga kilomeeter ole nauding, aga vastupidamine tuleb peale esimest tuhandet kilomeetrit. Kevadeks loodame paar tuhat suusakilomeetrit täis venitada ja sellega elab suve ja surfihooaja üle ning sügiseks kogub jälle hea speedikaalu 🙂
Muidugi lootus jääb, et vahepeal annab ka sulailma see tähendab tuult ja surfi.
jackass

Reis maailmalõppu e. m.o.t.t.

sorvespeed2
Reis maailmalõppu ehk m.o.t.t.
Reis maailmalõppu ehk eesti meistrivõistluste teine etapp ühepäeva kiirussõit toimus möödunud laupäeval Saaremaal Sõrvesäärel, kus lõpeb meile teadaolev maailm.
Eks algul võistlusteadet lugedes kippus kahtlus hinge, miks just seal. Nüüd peale võistlust on heameel kasutati ära viimane võimalus, ühtlasi elimineeriti kümmekond võistlejat, kellele see kauge reis tundmatusse käis üle jõu. Tuul tuuleks olud olid kõigele ühesed ja oleks polekseid pole olemas, ikka loeb muhv purje ja laua vahel ehk sitast saab saia, aga süüa ei kõlba.
Saarde sõiduks kasutasime nn. „matrjoska süsteemi”, kõigepealt mina autoga tommi juurde, sealt Tommi bussiga edasi Lihulasse ning kama Valde bussi, hiljem vastupidi. Üllatus oli ülesõit praamiga, eelnevalt olime lugenud ja kuulnud õuduslugusid vajuvastveest ja viljandi paadimehest. Tegelikkuses oli ainult pealesõit ja mahasõit, tagasitulles sama ei midagi hullu.
Säärde kohalejõudes puhus raju kirdetuul ei tekkinud kahtlustki, rigasime kribinal krabinal viiesed purjed. Üllatav oli suur osalejate arv, õnneks sai ka suur speedikama valmis pandud 90l. laud ja 6,3 puri. Nii oligi kell tiksus võistluse algust ja tuul kukkus ära, mis teha tuli sõita sellega, mis on. Võistluse käigus tundus omale, et olen kõige viimane, enamus aega lihtsalt tiksusin põlvist saadik vee all. Üleliia ei rapsinud, Tsonn maakera suuruse purjega glissas enamus aega ja liikus päris hästi, väga hästi liikus ka Annika meie pwa täht. Temal muidugi oli eelis, kohale tõi teda eralennuk, kama rigas isa, teised olid kindlasti pikast sõidust väsinud.
Hea päev oli ka Z-ile, enamus võistlejad vigastasid või said oma uimedest lahti.
Nüüd on tuuled otsa saanud ja maa külmast valge. Oli hea speediaasta, kokku tuli üle 50 „speedipäeva”, mil sai kepsu ja speedikamaga sõita, kus tulemused ulatusid üle 60km/h.. Keskmiselt tuleb ühe sõidukorra kohta ligikaudu sadakond kilomeetrit, nii et ei saa väita, et eestis ei saa glissis sõita(60km/h). Praegu paistab nagu muinasjutus „ees valgus, taga pimedus” 🙂

Ah-jaa, mis mott. Enamus teist ei tea, et emv kiirussõidus pildis olla peab teie perekonnanimi sisaldama täheühendit KA. Nii on läbiaegade olnud seal sellised nimed nagu Kaasik, Kask, Kasenurm, Kaar, Kaju, Kattai, Kajakas, Kaldoja. Tõsi vahel harva on mõni teine täheühend läbikäinud, et siis kustuda st. erand kinnitabki reeglit 🙂jackass

Juulikuus lumi on maas 09.07.2016 Jõulumäel.

Gliss.

http://www.gps-speedsurfing.com/default.aspx?mnu=user&val=219913&uid=4497
Korra sai glissi st. kiiruseks 60 +

Nädal täis tuult.

hoiatus
Üks ilus suviselt soe kevadnädal selja taga. Vaatamata olematule prognoosile puhus kõik seitse päeva. Tõsi sõita sai neljal päeval, seda siis 7,0 purje ja 112lauaga, ülejäänud päevadel oleks pidanud suurem puri olema, siis oli keskmist 5-6 metra.
Tänane surfipäev oli paljudel suht üllatus eriti windguru sõpradele, nendel polnud ühekski päevaks tuuleprognoosi. Ise me surfame poolaka tuuleprognoosi peale, sellest piisab, kolme päevane prognoos, mis paika peab. Hea üllatus rannas oli, et nn. olematule prognoosile olid kõik purilaudurid kohal.
Mis veel parem, vesi pärnu lahes on soe soe, mütsid, sussid on unustatud teema, aga hoiatus, kui te tulete näiteks piritalt, siis on parem kindad sussid targem kätte jalga jätta on oht põletushaavu saada „tulisest” veest. Tõsi, näiteks eile kullikas, tulid kaks lohesurfarit, poiss ja tüdruk. Poiss maika väel, sokuhabe lehvimas tuules, vaatasin kohe karastatud mees ja oh imet, vette läks poiss kapuutsi, kinnaste ja sussidega, aga seda selleks, et pärast oleks käed jalad põletushaavu täis olnud.
Meil purilauduritel oli kullikas eile funslalli testpäev, panime märgid sisse ja tegime tähelepanu-valmisolla-läks võistlust, rada kaheksa ja kolmeringine. Olime viiekesi ja nii oli start kõigile võrdne, head sõitu näitas Peeter Kask, kehvemad polnud ka teised Tommm, Lemps ja Matti. Siiski purjedest oli ülekaalukalt parim Loft 🙂
Nüüd kuluks paar puhkepäeva ära, siis võib jälle puhuda.
Uskumatutele niipalju, et surfipäevadel olen kasutanud ikka kepsu ning sõidupäevad on laetud speedcomi, see aasta juba kümmekond head sõidupäeva olnud.
jackass

Kirdetuul.

Milleks sõnad, kui Margo tegi kolm pilti, parim neist mälupilt 🙂
Tahkunina11.05.2016
Tuul